09:30 19 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 231

تحلیلگر اسرائیلی: ارزیابی دستگاه‌های امنیتی، امکان درگیری را محتمل می‌داند زیرا میانجی‌گر مصری در ایجاد توافق مقبول حماس و اسرائیل موفق نبوده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، امیر بوحبوط، تحلیلگر اسرائیلی امروز یکشنبه به نگرانی در محافل امنیتی درباره امکان ورود به موج جدید تنش‌ها در غزه و کرانه باختری به دنبال اعلام گروه‌های افراطی یهودی درباره برگزاری راهپیمایی پرچم‌ها در روز پنجشنبه آینده اشاره کرد.

وی به نقل از منابع امنیتی اسرائیل اعلام کرد: ارتش به طور جدی با تهدیدات یحیی السنوار، رئیس حماس در غزه و هشدار او درباره هرگونه اقدام برای تغییر اوضاع کنونی قدس و ضربه زدن به مقدسات، برخورد می‌کند. از این رو تصمیم به تقویت سامانه‌های پدافندی طی روزهای آتی از بیم شدت گرفتن تحولات و امکان حملات موشکی از غزه همزمان با برگزاری تظاهرات احتمالی در کرانه باختری و قدس، روی آورده است. یحیی السنوار، رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه، درباره حمله مجدد اسرائیل به مسجدالاقصی هشدار داد و تاکید کرد که اگر اسرائیلی ها بار دیگر به مسجدالاقصی بازگردند، مقاومت "زمین و زمان را بر سرشان خراب می‌کند".

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فلسطینی صفا، درباره فراخوان‌های تحریک‌آمیز گروه‌های راست‌گرای افراطی اسرائیل برای برگزاری «راهپیمایی پرچم‌ها» در شهر قدس در روز پنج‌شنبه آتی، در حاشیه دیدار روز گذشته با دانشگاهیان در شهر غزه گفت: «اگر [اسرائیلی ها] برای تجاوز به مسجدالاقصی بازگردند، ما نیز بازخواهیم گشت و زمین و زمان را بر سرشان خراب خواهیم کرد. در این ماجرا از جانب ما جای هیچ شک و تردیدی نیست».
امیر بوحبوط، تحلیلگر اسرائیلی هشدار دستگاه‌های امنیتی درباره امکان موج جدید درگیری همزمان با جلسه برآورد امنیتی فرماندهان پلیس و ارتش و وزارت جنگ دیگر نهادها امنیتی برای اتخاذ تصمیم مهم درباره راهپیمایی است که گروه‌های افراطی راستگرا به دنبال برگزاری آن در روز پنجشنبه آینده هستند.

بوحبوط از عزم دفتر گانتس برای درخواست از پلیس به منظور عدم موافقت با راهپیمایی تحریک کننده موسوم به پرچم‌ها خبر داد.

مرتبط:

آیا زور اسرائیل بدون رضایت آمریکا به تنهایی به ایرانی ها می رسد؟
قطر: تا زمانی‌که مسئله فلسطینیان حل نشود، روابط خود را با اسرائیل عادی نخواهیم کرد
پوتین: درگیری اسرائیل و فلسطین باید از منظر تاریخی حل شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک