19:02 22 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

دانشمندان نتایج نتحقیقات خود را درباره بررسی نفوذ ویروس کرونا به ژنوم انسانی توضیح دادند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان استرالیایی به همراه همكاران خود از اسپانیا و انگلیس، ساختار DNA سلول آلوده به ویروس SARS-CoV-2 را به دقت مطالعه كرده اند و شواهدی از اینكه ویروس می تواند خودش را در ژنوم انسان ادغام كند، پیدا نكرده اند. نتایج  مطالعه در ресурсе bioRxiv منتشر شده است.

دانشمندان می گویند: "در طول آزمایش ها، ما شواهدی پیدا نکردیم که SARS-CoV-2 قادر به ادغام در ژنوم سلول آلوده باشد که نشان می دهد چنین پدیده ای یا غیرممکن است یا در موارد جداگانه رخ می دهد."

به عنوان بخشی از این مطالعه، دانشمندان با استفاده از کووید - 19 کشت سلولهای سرطانی را آلوده کردند تا ببینند آیا مولکولهای DNA حاوی کپی ژن ویروس کرونا یا درجه‌ای جدید در ژنوم سلولهای آلوده ظاهر می شوند یا خیر. علاوه بر این، دانشمندان اقدامات متعددی را برای کاهش خطر خطاها یا همزمانی انجام داده اند که می تواند نتیجه نهایی را مخدوش کند.

با توجه به نتایج آزمایش، محققان نتوانستند یک نمونه واحد از ادغام کامل ویروس SARS-CoV-2 در DNA انسان پیدا کنند که نشان می دهد ویروس کرونا در اصل  قادر به ادغام خود در ژنوم انسان نیست و یا این بسیار نادر اتفاق می افتد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک