15:17 15 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 010

با برافراشته شدن پرچم امارات در کنار پرچم اسرائیل در ساختمان سفارت، ابوظبی رسما سفارت خود را در تل آویو افتتاح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که با برافراشته شدن پرچم امارات در کنار پرچم اسرائیل، سفارت ابوظبی در تل آویو روز یک شنبه رسما آغاز به کار کرد.

دفتر سفارت امارات در ساختمان بورس اوراق بهادار تل آویو که میزبان چندین شرکت فناوری اسرائیل نیز است واقع شده است. 

«محمد الخواجه» سفیر امارات از روز اول مارس 2021 در این منطقه مستقر شده است. وی طی درگیری اخیر اسرائیل با مقاومت فلسطین به ابوظبی رفته بود و چندین روز در تل آویو که یکی از اهداف مورد حمله فلسطینیها بود حضور نداشت.

همسر و فرزندان وی همچنان در امارات به سر می‌برند اما قرار است به زودی به این کشور بروند. 

براساس این گزارش، الخواجه که پیش از این با چندین وزیر صهیونیست دیدار کرده بود روز یک شنبه نیز با «یوآو گالانت» وزیر آمورزش کابینه تل آویو دیدار و رایزنی کرد. 

گالانت پس از این دیدار در توئیتر نوشت: خیلی خوشحالم که با یکی از شرکای اسرائیل دیدار کردم. من از آقای سفیر برای این دیدار مهم متشکرم و امیدوارم طرحهای مشترک برای همکاریهای بیشتر میان دو طرف در زمینه آموزشی گسترش یابد. 

امارات از جمله کشورهای عربی است که علیرغم مخالفتهای افکار عمومی جهان عرب و با زیر پاگذاشتن حقوق فلسطینیها، اقدام به برقراری روابط رسمی با اسرائیل کرد.

مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ و به میزبانی کاخ سفید برگزار شد. به موجب این توافق، امارات متعهد به برقراری روابط دیپلماتیک، تجاری و اقتصادی با اسرائیل شد. پیش از این قرار بود سفارت امارات در تل آویو در ماه ژانویه افتتاح شود.

مرتبط:

امارات افتتاح سفارت در اسرائیل را به تعویق می اندازد
موافقت رسمی اسرائیل با گشودن سفارت در امارات
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک