08:53 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 71

جائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که تصمیم آمریکا برای انتشار گزارشی در خصوص منشا کووید-19 را بازی سیاسی و تلاشی برای انداختن تقصیر به گردن دیگران است.

به گزارش اسپوتنیک، جائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که تصمیم آمریکا برای انتشار گزارشی در خصوص منشا کووید-19 را بازی سیاسی و تلاشی برای انداختن تقصیر به گردن دیگران است.


جائو لیجیان گفت: "منشا ویریس یک مساله پیچیده علمی است. اینبتر آمریکا در تلاش است تا سرویس های اطلاعاتی نتایج علمی اتخاذ کنند. این تنها گویای ان است که ایالات متحده آمریکا علاقه ای به واقعیت ندارد و به دنبای بررسی و تحقیقات علمی نیستند. این تنها یک بازی سیاسی و تلاشی برای انداختن تقصیر به گردن دیگران و برداشتن مسئولیت از شانه خود است."
پیشتر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که اگر چیزی روشن نشود كه وی از آن بی اطلاع باشد، گزارش كاملی درباره منشا ویروس کرونا را منتشر خواهد كرد.

در اواخر ماه مارس سازمان بهداشت جهانی گزارشی را از نتایج سفر کارشناسان خود به ووهان چین برای مطالعه منشا ویروس کرونا منتشر کرد. در این گزارش گفته می شود همه گیری کرونا به احتمال زیاد نتیجه نشت آزمایشگاهی نبوده است.

مرتبط:

انتشار گزارش سازمان جهانی بهداشت درباره منشا کرونا بعد از بازدید از ووهان
سازمان جهانی بهداشت نتوانست ارتباط میان ویروس کرونا و بازار ووهان را تایید کند
واکنش چین به انتقادات آمریکا از کار سازمان جهانی بهداشت در ووهان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک