10:56 15 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

کارشناس: در آلمان و یا آمریکا، تست تعیین سطح آنتی‌بادی انجام نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک، آیدار ایشمحمدوف، مدیر مرکز «چوماکوف»، عضو وابسته آکادمی علوم روسیه، تمام افرادی را که واکسینه شدند فراخواند که به خاطر سطح آنتی‌بادی در بدن خود احساس غرور نکنند.

وی در ادامه افزود:« نباید این امر باعث فخر و مباهات شود. برای نمونه، در کشورهای آلمان و آمریکا تست آنتی بادی انجام نمی شود. برای انجام این تست، شخص باید راه طولانی را طی کند و پزشک معالج باید دلیل انجام این تست را تأیید کند.

از اینرو سطح آنتی‌بادی در بین غیرمتخصصان موضوع بحث شده است که درست است. اگر واکسن ضد کرونا آزمایش کلینیکی را گذرانده و گواهی ثبت دریافت کرده و پزشک تزریق آن را تأیید کرده است،همین کافیست. دیگر نباید به سطح آنتی‌بادی در بدن خود افتخار کنید.

تعیین آنتی بادی ساده تر از دیگر بخش های سیستم ایمنی بدن است. کارایی واکسن‌ها، چه روسی، چینی و یا آمریکایی تقریبا 3 سال بعد از پایان عادی و نرمال فاز سوم آزمایش های بالینی مشخص می شود. در دوران «جنگ»( با ویروس)،تعیین کارایی واکسن فوق العاده دشوار است و از حالت نسبی برخوردار است».

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 60 کشور جهان با جمعیت کل 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک