07:47 13 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مسئولین مجمع جهانی اقتصاد که قرار بود نشست سال ۲۰۲۱ آن در ماه آگوست به میزبانی سنگاپور برگزار شود، از لغو این نشست به دلیل شیوع کرونا خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، مسئولین مجمع جهانی اقتصاد از لغو نشست سالانه این مجمع که قرار بود در ماه آگوست سال جاری میلادی در سنگاپور برگزار شود، به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، مسئولین برگزار کننده این مجمع اعلام کرده‌ اند که نشست سالانه مجمع در سنگاپور که قرار بود از ۱۷ الی ۲۰ آگوست در پایتخت سنگاپور برگزار شود، تشکیل نخواهد شد.

در بیانیه صادر شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد در همین خصوص آمده است: متأسفانه شرایط غم انگیز رخ داده در سراسر دنیا، چشم انداز سفر نامطمئن، سرعت متفاوت واکسیناسیون و عدم اطمینان در مورد انواع نسخه‌ های جدید (کرونا)، تحقق برگزاری یک نشست جهانی با حضور رهبران بخش‌ های تجاری، دولت‌ ها و جامعه مدنی از سراسر جهان در مقیاس را غیر ممکن می‌ سازد.

لازم به ذکر است جلسات سالانه این مجمع از سال ۱۹۷۱ به این سو، با حضور رهبران کشورهای جهان برگزار می‌ شده و پس از لغو نشست دسامبر سال گذشته که قرار بود در "داووس" سوئیس برگزار شود، این دومین سال پیاپی لغو نشست مجمع جهانی اقتصاد محسوب می‌ شود.

کشور سنگاپور به عنوان میزبان امسال برگزاری مجمع مذکور، طی روزهای اخیر سخت‌ ترین شرایط همه گیری بیماری کرونا را تجربه می‌ کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک