06:37 13 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 4813

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان از کشته شدن دو نظامی این کشور در نتیجه وقوع تیراندازی در مرز با ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان از وقوع تیراندازی در مرز با ایران خبر داد. بر اساس این گزارش در این تیراندازی دو نیروی نظامی آذربایجان کشته شده‌اند.

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام داشت: در تاریخ 15 مه، حدود ساعت 16:00 (ساعت 16:30 به وقت تهران)، سه فرد ناشناس مرز دولتی نزدیک روستای گندره، منطقه یاردیملی را نقض کردند. متخلفان به دستور "توقف" مرزبانان توجه نکرده و به سمت آنان آتش گشودند، (متخلفان) محموله‌های خود را رها کرده و سعی کردند از صحنه فرار کنند.

در ادامه بیانیه مرزبانی جمهوری آذربایجان آمده است: در نتیجه گشودن آتش از سوی متخلفان، ستوان ارشد ایوازوف سمیر المار اوغلو و گروهبان جوان علیموف فرید الچین اوغلو زخمی شدند. این نظامیان بلافاصله به یک مرکز درمانی منتقل شدند اما جان هر دو جان باختند. حدود 10 کیلوگرم مواد مخدر در محل حادثه کشف شده است.

در ادامه آمده است: این منطقه بسته بوده و از هواپیمای مرزی برای کنترل محدوده هوایی استفاده شد. در نتیجه اقدامات عملیاتی- نظامی، یكی از متخلفان بازداشت شد، جستجوی بقیه افراد ادامه دارد. اقداماتی برای احراز هویت متخلف مرزی در حال انجام است. مشخص شد که وی تابعیت ایران را دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک