23:23 18 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده تلفنی درباره سازماندهی دیدار بین روسای جمهور دو کشور، ولادیمیر پوتین و جو بایدن گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده تلفنی درباره سازماندهی دیدار بین روسای جمهور دو کشور، ولادیمیر پوتین و جو بایدن گفتگو کردند.

این وزارتخانه افزود: "برنامه دیگر تماس های بین روسیه و آمریکا برای دوره آینده مورد بحث قرار گرفت، منجمله پیشنهاد واشنگتن برای سازماندهی اجلاس روسیه و آمریكا".

پیشتر جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، ابراز اطمینان كرده بود كه دیدار وی با ولادیمیر پوتین می تواند در ماه ژوئن برگزار شود. در آن تاریخ نمایندگان رسانه ها پرسیدند که آیا این اجلاس در تور اروپایی بایدن در اوایل تابستان برگزار می شود؟ رئیس جمهور آمریكا گفت: "من مطمئن هستم كه ما قادر به انجام این كار خواهیم بود، اما در حال حاضر زمان و مكان خاصی وجود ندارد، ما در حال كار بر روی آن هستیم.

به نوبه خود، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، جن ساکی تأکید کرد که هنوز تاریخ، مکان و برنامه اجلاس آینده مشخص نشده است. او در نشست خبری گفت: " رئیس جمهور ما (پوتین - ویراستار) را دعوت کرد، زیرا وی معتقد است که این گام خوبی در روابط ما خواهد بود و این به منظور تنش زدایی و ایجاد ثبات در روابط ما خواهد بود و به آنها امکان ادامه حرکت را می دهد. جلسه در حال حاضر تأیید نشده است. "

در اواسط ماه آوریل، بایدن به همکار روس خود پیشنهاد داد که در تابستان جلسه ای دوجانبه در اروپا برگزار کند تا در مورد مسائل جمع شده صحبت کند. همانطور که نشریه پولیتیکو به نقل از مقامات سابق آمریکایی گزارش داد، این اجلاس ممکن است در جمهوری چک، ایسلند، اسلوونی یا آذربایجان برگزار شود.

مرتبط:

پوتین یاد و خاطره سربازان کشته شده را در کنار مقبره سرباز گمنام گرامی داشت+ویدیو
پسر عموی الیزابت دوم متهم به تلاش برای فروش قرار ملاقات با پوتین شد
روزنامه نگار ولت درباره برگ برنده اصلی پوتین صحبت کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک