09:21 18 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 245

پلیس بن بعد از وقوع ناآرامی ها، حافظت از کنیسه این شهر را تقویت کرد و چند نفر بازداشت شدند.

به گزارش اسپوتنیک، عصر روز سه شنبه چند جوان "به ورودی کنیسه بن حمله کردند" و در آنجا آتش روشن کردند. ماموران  پلیس که به محل حادثه رسیدند متوجه شدند که شیشه های درب ورودی شکسته است و اعلامیه هایی نیز احتمالاً به زبان عربی در آنجا پیدا شده است. یک پرچم آبی و سفید در مقابل کنیسه پیدا شد که گفته می شود توسط افراد متجاوز به آتش کشیده شده است. پلیس در خیابان های مجاور دو جوان بیست ساله را برای بررسی اسناد متوقف کرد و دو جوان بیست ساله را به طور موقت بازداشت کرد. بعداً پلیس مظنون 24 ساله دیگری را بازداشت کرد. ماشینی که گمان می رفت مظنونان با آن حرکت می کردند نیز پیدا شده است.

پلیس بن در ارتباط با حادثه رخ داده درنزدیکی کنیسه در بن در جستجوی مظنون دیگری است. وی دختری 18-22 ساله با لباس های تیره و  موهای بافته شده است. از شاهدانی  که وی را دیده اند،  خواسته می شود با پلیس تماس بگیرند.

به نوبه خود  در برلین ، در شرایط اعتراضات ضد اسرائیلی، محافظت از کنیسه ها افزایش یافته است. پلیس برلین خاطرنشان كرد كه در اعتراضات ضد اسرائیلی 9 مه در این شهر ده نفر بازداشت شدند. حدود 900 نفر در این عملیات شرکت کردند. پلیس بارها از تظاهرکنندگان خواست که از قوانین بهداشتی پیروی کنند - ماسک های محافظ بزنند و فاصله یک و نیم متری بین مردم را حفظ کنند. گروهی از نوجوانان و جوانان پس از پایان رسمی اقدام ، به ماموران  پلیس در منطقه ایستگاه مترو هرمانپلاتز حمله کردند. تظاهر کنندگان با بطری های خالی و سنگ پراکنی  به پلیس حمله کردند و آنها با اسپری فلفل پاسخ دادند. اعلام شد در طی این تظاهرات 16 مامور پلیس آسیب دیدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک