09:34 19 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

دفتر آموزش و تحقیقات پزشکی هندوستان، از ثبت موارد ابتلا به عفونت موکورمیکوز در هند، در برابر وضعیت وخیم این کشور با کووید-۱۹، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندیا تودی، این بیماری یک عفونت قارچی نادر است که به آن "افشانک سیاه" نیز می گویند.

بعد از استنشاق اسپورهای قارچ، روی سینوس ها یا ریه ها تأثیر می گذارد، که معمولاً در اتاق ها و سطوح مرطوب، خاک، گیاهان، سبزیجات و میوه های کپک زده وجود دارد.

گزارش شده است که موکورمیکوز اغلب در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و کسانی که اخیراً بهبود یافته اند تشخیص داده می شود.

طبق گفته یکی از اعضای سازمان دولتی آموزش و تحقیقات پزشکی هندوستان، پس از قرار دادن بیمار مبتلا به کووید-۱۹ روی دستگاه ونتیلاتور، احتمال ابتلا به عفونت قارچی افزایش می یابد.

به طور خاص، در ایالت گجرات هند، طی دو هفته گذشته ۴۰ مورد "کپک سیاه" شناسایی شده است.به همین دلیل چندین بیمار بینایی خود را از دست دادند.

براساس آژانس خبری Press Trust of India، که به یک مقام ارشد استناد می کند، حداقل هشت نفر در ایالت ماهاراشترا از عفونت ویروس کرونا جان سالم به در بردند، اما پس از ابتلا به موکورمیکوز درگذشتند.

هند دومین مورد کشف شده ویروس کرونا در جهان است.تعداد کل موارد کووید-۱۹ در این کشور از ۲۲.۲ میلیون نفر گذشته است.

ماهاراشترا همچنان بالاترین آمارها در میان ایالت های هندوستان را داراست - ۵۶.۵ هزار مورد در طی روز گذشته در آنجا ثبت شده است.پس از آن کارناتاکا (۴۷۵۶۳)، کرالا (۴۲،۹۷۲)، تامیل نادو (۲۷،۳۹۷) و اوتار پرادش (۲۶،۶۳۶) قرار دارند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک