12:41 24 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

مقامات رسمی سابق آمریکایی این احتمال را رد نکردند که ممکن است دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین روسای جمهور امریکا و روسیه در پراگ پایختت جمهوری چک برگزار شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه پولیتیکو، برخی مقامات رسمی سابق آمریکایی رد نکردند که دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین روسای جمهور امریکا و روسیه ممکن است در پراگ پایتخت جموری چک برگزار شود. البته به گفته این تحلیلگران، احتمال برگزاری این نشست در ایسلند، اسلونی و جمهوری آذربایجان نیز وجود دارد.

پیش از این در خبرها آمده بود که جو بایدن پیشنهاد کرده است که دیدار با پوتین، در تابستان در یکی از کشورهای اروپایی برگزار شود. به گفته سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، مسکو این ایده را مثبت دریافت کرده و در حال مطالعه آن است. کرملین گزارش داده است که در حال حاضر تاریخ احتمالی این اجلاس در حال بحث است.

پیش از این در خبرها آمده بود که جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا از پاسخ دادن به این سوال كه آیا برای ملاقات با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش شرط هایی را در نظر گرفته است؟ امتناع كرد. بایدن در پاسخ به این سوال خبرنگاران گفت: "من یک روز دیگر در مورد آن بحث خواهم کرد." کرملین دیدار پوتین و بایدن را در تاریخ 15 تا 16 ژوئن تأیید نکرد. پیش از این دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفت که دیدار روسای جمهور دو کشور روسیه و آمریکا ممکن است در تابستان انجام شود، اما هنوز تاریخ دقیقی وجود ندارد.

 

مرتبط:

گمانه زنی آمریکایی ها درباره محل دیدار پوتین و بایدن
امیدواری بایدن بر دیدار با پوتین در ماه ژوئن
تلاش های بایدن برای تهدید پوتین فاجعه بار می باشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک