17:22 21 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 73

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد صلحبانان روسی در قره باغ در رساندن بیش از 330 تن کمک بشردوستانه به منطقه کلبجار به جمهوری آذربایجان کمک کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: "برای بازگرداندن سیستم های تأمین انرژی و آب ، امکانات اجتماعی و ساختمانهای مسکونی ، شانزدهمین کاروان مرکز روسی واکنش بشردوستانه متشکل از 15 خودروی نظامی کاماز و خودروهای اسکورت ، در مسیر ماداگیز - کلباجار حرکت کرده و بیش از330 تن بار به منطقه کلبجار رساند".

خاطرنشان می شود که صلحبانان روسی به این ترتیب در حمل و نقل مواد غذایی، مصالح ساختمانی و تجهیزات به طرف آذربایجانی کمک کردند.

اواخر ماه سپتامبر سال 2020 ، جنگ در قره باغ از سر گرفته شد که به درگیری طولانی مدت تبدیل شده و منجر به ببار آمدن تلفات در بین غیر نظامیان گردید. طرفین چند تلاشهای برای انعقاد پیمان آتش بس انجام دادند و در نهایت توافق سه جانبه منعقد شده در شب 10 نوامبر به نتیجه رسید. با وساطت روسیه، آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که جنگ  را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را مبادله کنند. ایروان همچنین مناطق کلبجار ، لاچین و آغدام را به باکو واگذار کرد. علاوه بر این ، نیروهای حافظ صلح روسی در منطقه مستقر شدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک