01:16 04 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

بولیوی قصد دارد فن آوری ساخت واکسن اسپوتنیک وی را هر چه سریعتر به کشور خود وارد کند.

به گزارش اسپوتنیک، جیسون آوسا، رئیس وزارت بهداشت بولیوی گفت: بولیوی علاقه مند به تولید واکسن ساخت روسیه "اسپوتنیک وی" است.

وی گفت: "ما خوشحال خواهیم شد که می توانیم مانند آرژانتین، در آینده ای نه چندان دور واکسن تولید کنیم ... یک تجارت خصوصی وجود دارد که به عنوان یک کشور به ما امکان می دهد که با پیوستن سریع بودجه لازم برای فعال کردن فن آوری های انتقال از روسیه را فراهم کنیم".

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و لوئیس آرس، رئیس جمهور بولیوی طی یک مکالمه تلفنی در مورد مبارزه با ویروس کرونا و اطمینان از تأمین اسپوتنیک وی با یکدیگر به گفتگو نشستند.

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

 

 

مرتبط:

مرکل قصد خرید واکسن اسپوتنیک وی را دارد
توافق روسیه برای تولید واکسن اسپوتنیک وی در ترکیه
فاصله بین دوزهای اسپوتنیک وی را می توان تا 3 ماه افزایش داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک