جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

مرکل احتمال خرید واکسن اسپوتنیک وی را ارزیابی می کند و قصد خرید آن را دارد، اما همه چیز به زمان تایید و دریافت گواهینامه اسپوتنیک وی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، آلمان منتظر صدور گواهینامه واکسن اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا است. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان پس از مذاکره با سران ایالت های فدرال در آلمان گفت، اگر این روند سریع صورت بگیرد، در آن صورت خریداری واکسن اسپوتنیک وی ارزش دارد.

وی افزود: "اگر گواهینامه خیلی زود دریافت شود، خرید دوزهای اسپوتنیک وی همچنان منطقی خواهد بود. اگر این اتفاق بعد از چند ماه صورت بگیرد، در آن صورت تا آن زمان ما واکسن کافی خواهیم داشت. یعنی این سوال که ما چقدر برای خود سفارش می دهیم به زمان تایید واکسن بستگی خواهد داشت." 

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طی مکالمه تلفنی آمادگی روسیه را برای تعامل با شرکای آلمانی در سازماندهی تأمین واکسن اسپوتنیک وی را اعلام نمود.

پیش از این گزارش شده بود که دولت اتریش در پی مرگ یک پرستار 49 ساله که چند روز پس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار اختلال انعقاد خون شده و جان باخته بود، تزریق این واکسن را به حالت تعلیق در آورد. موارد مشابهی در کشورهای دیگر نیز اتفاق افتاد که منجر به توقف تزریق واکسن آسترازنکا شد.

مرتبط:

فاصله بین دوزهای اسپوتنیک وی را می توان تا 3 ماه افزایش داد
روسیه: تاریخ ثبت واکسن اسپوتنیک لایت مشخص شد
توافق روسیه برای تولید واکسن اسپوتنیک وی در ترکیه
ترکیه به زودی واکسیناسیون با واکسن اسپوتنیک وی را آغاز می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک