02:57 05 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 28

در ادلب تشدید فعالیت تروریست ها مشاهده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر کارپوف معاون رئیس مرکز آشتی طرفهای درگیر در سوریه اعلام کرد که در جنوب –غرب ادلب، تروریست ها به فعالیت خود شدت بخشیده‌اند که می تواند گواه آماده‌سازی تحریکات مسلحانه باشد.

وی در ادامه افزود:« در ادلب سوریه، گروه های مسلحانه غیرقانونی به فعالیت خود برای آغاز عملیات مسلحانه با نیروهای دولتی سوریه شدت بخشیدند و تا 300 تروریست و 10 خودرو مجهز به  مسلسل های سنگین و سیستم آتشباری – پرتاب موشکی چندگانه به جنوب –غرب ادلب اعزام شدند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک