جهان
دریافت لینک کوتاه
0 85

چندین پناهگاه و غار در مناطق کردنشین عراق از بین برده شده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به بیانیه وزارت دفاع ترکیه، ارتش ترکیه روز 24 آوریل از آغاز عملیات نظامی گسترده در شمال عراق علیه حزب کارگر کردستان خبر داد.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده که چندین پناهگاه و غار مورد استفاده نیروهای پ‌کاکا در شمال عراق در مناطق کردنشین عراق از بین برده شد و شمار زیادی از نیروهای این جنبش  نیز کشته شدند.

وی گفت گروه‌های جدایی‌طلب، نه آینده‌ای در ترکیه، نه عراق و نه سوریه دارند. طی یک سال گذشته ترکیه چندین عملیات نظامی گسترده در شمال عراق انجام داده است. این کشور بیش از چهار دهه است که با شبه‌نظامیان پ‌کاکا که عمدتا در شمال عراق مستقر هستند، درگیری نظامی دارد.

آخرین عملیات ارتش ترکیه در شمال عراق در پی ربوده شدن ۱۳ شهروند ترکیه توسط پ‌کاکا آغاز شد. بعد از عملیات نظامی موسومه به «پنجه عقاب ۲» وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد اجساد ۱۳ شهروند ربوده شده توسط گروه پ‌کاکا در غاری پیدا شد که به سر همه آنها شلیک شده بود.

عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه مواضع پ‌کاکا در شمال عراق با موفقیت انجام شد و طی این عملیات ۴۸ عضو این گروه کشته شدند و دو عضو دیگر آن بازداشت شدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک