جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

منابع سوری از اعزام کاروان آمریکایی متشکل از 24 دستگاه کامیون حامل تسلیحات، مهمات و لوازم لجستیکی مواد و ملزومات لازم به پایگاه نیروهای ایالات متحده در شهر الشداده خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی صباح، رسانه‌های خبری سوریه روز دوشنبه گزارش دادند که کاروانی متشکل از 24 دستگاه کامیون حامل تسلیحات، مهمات و لوازم لجستیکی مواد و ملزومات لازم را به پایگاه نیروهای ایالات متحده در شهر الشداده واقع در شمال منطقه تحت کنترل نیروهای یگان مدافع خلق در استان الحسکه سوریه تحویل دادند. این در حالی است که هفته گذشته نیز رسانه‌ها از شناسایی یک کاروان نظامی دیگر ایالات متحده در شمال غرب سوریه خبر دادند.

گفتنی است که ایالات متحده در ابتدا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با نیروهای کُرد وابسته به یگان مدافع خلق در شمال شرق سوریه متحد شد؛ اتحادی که به مخالفت شدید دولت ترکیه علیه حضور این نیروهای کُرد در شمال سوریه و همچنین بروز تنش در روابط دوجانبه واشنگتن- آنکارا انجامید.

با این حال، ایالات متحده به آموزش نظامی این نیروها پرداخته و به رغم دغدغه‌های امنیتی متحدان واشنگتن در ناتو نسبت به تهدید مستقیم این نیروها علیه امنیت ملی ترکیه، هزاران دستگاه کامیون مملو از تسلیحات نظامی را برای این نیروها ارسال کرده است.

گفتنی است که ایالات متحده در مجموع دارای 11 پایگاه نظامی در استان‌های الحسکه، الرقه و دیرالزور سوریه- مناطق تحت کنترل نیروهای کُرد وابسته به یگانهای مدافع خلق- است.

مرتبط:

آیا مذاکرات وین آمریکا را به برجام برمی گرداند؟
روسیه: آمریکا پشت اخراج دیپلمات‌های روسی از جمهوری چک است
صاحب نظران آمریکا: چرا در دو قدم مانده به پیروزی افغانستان را ترک کنیم؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک