20:31 31 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: وزیران خارجه این بلوک در نشست امروز امکان اعمال تحریم‌ های جدید علیه روسیه را بررسی نکردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پس از نشست وزیران خارجه این بلوک در جمع خبرنگاران در بروکسل اظهار کرد: تا الان در خصوص بحران دیپلماتیک بین روسیه و جمهوری چک درخواست‌ هایی برای اخراج دیپلمات ‌های روس به شکل هماهنگ از سوی کشورهای عضو مطرح نشده است.

او افزود: همچنین صحبت ‌هایی از تحریم ‌های جدید وجود نداشت و این وضعیت احتمالا تغییر کند، اما چنین موضوعی فعلا روی میز نیست.

بورل همچنین به وضعیت اوکراین اشاره کرد و بدون اشاره به منبع اطلاعاتش گفت: روسیه بیش از ۱۵۰ هزار نیرو را در مرزهای این کشور و شبه جزیره کریمه مستقر کرده است و این معنای آن است که خطر ادامه تنش ‌ها افزایش می ‌یابد.

او خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا استقرار نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین را "بزرگترین استقرار نیرو در تاریخ" می‌داند.

وی تاکید کرد: من نمی ‌توانم بگویم از کجا چنین ارقام بدست آمده، اما می‌توان گفت که این بزرگترین استقرار نیرو باشد که تاکنون در این منطقه صورت گرفته است. طبعاً این مساله ما را نگران کرده است".

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک