20:30 16 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 353

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که ورود 8 مقام آمریکایی به روسیه ممنوع شده است که شامل دادستان کل، وزیر کشور و مدیر اطلاعات ملی آمریکا می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که ورود 8 مقام آمریکایی به روسیه ممنوع شده است که شامل دادستان کل، وزیر کشور و مدیر اطلاعات ملی آمریکا می باشد.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: همچنین ورود جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سابق آمریکا و جیمز وولسی، مدیر پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا نیز به روسیه ممنوع شده است. علاوه بر آن نیز ورود مدیر اف بی آی و سوزان رایس و مدیر دفتر زندان فدرال آمریکا ممنوع می باشد.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اعلام کرد: مقامات سابق و فعلی ایالات متحده که وارد لیست سیاه فدراسیون روسیه شده اند در دوره های ضد روسی در واشنگتن شرکت می کنند.

۱۵ آوریل، ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد و اعلام نمود که ۱۰ کارمند ماموریت دیپلماتیک روسیه را اخراج می‌کند. وزارت امور خارجه روسیه نیز اعلام داشت که روند تحریم‌های واشنگتن جوابگوی منافع مردم دو کشور نیست. این وزارتخانه افزود: پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده تدوین و در آینده نزدیک اعلام می‌شود.

مرتبط:

۱۰ دیپلمات آمریکایی از روسیه اخراج می‌شوند
روسیه ممکن است دستور تقلیل تعداد دیپلمات‌های آمریکایی در این کشور را بدهد
واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک