09:18 01 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

برگزارکنندگان بازی های المپیک تابستانی توکیو در حال بررسی افزایش دفعات آزمایش ورزشکاران از نظر ویروس کرونا هستند.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر ورزش ژاپن تامایو ماروکاوا، مسئول بازی های المپیک و پارالمپیک در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام نمود که  انجام ازمایشات ورزشکاران به صورت روزانه را انجام دهند.

وی گفت: "برخی از كشورها ممكن است [ورزشكاران] را واكسن كنند و برخی دیگر این كار را نمی كنند. ما مسابقات را ایمن برگزار خواهیم كرد و از همه كشورها انتظار داریم واکسن و تست کرونا را برای ورزشکاران انجام دهند. ما هم اكنون به طور كامل امکان انجام آزمایشات روزانه را بررسی می كنیم."

طبق قوانین مقدماتی این مسابقات ، که قبلا توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC) منتشر شد، ورزشکاران باید حداقل هر چهار روز یک بار در این آزمون شرکت کنند.

طبق قوانین، دفعات آزمایش PCR به ورزش و برنامه مسابقات بستگی دارد. قرار است این بررسی ها در یک آزمایشگاه تخصصی در قلمرو دهکده های المپیک یا پارالمپیک انجام شود.. ردیابی نتایج آزمون از طریق یک برنامه ویژه برای تلفن های هوشمند امکان پذیر خواهد بود.

در صورت تشخیص بیماری در ورزشکار، اطلاع رسانی به سایر ورزشکاران بلافاصله از طریق برنامه دیگری برای ردیابی تماس با فرد آلوده انجام می شود، که اطلاعات شخصی را ذخیره نمی کند، اما فقط در مورد خطر بالقوه هشدار می دهد.

بازی های المپیک توکیو قرار بود از 24 جولای تا 9 آگوست سال 2020 برگزار شود. به دلیل همه گیری ویروس کرونا، این رقابت به مدت یک سال به تعویق افتاده است و اکنون از 23 ژوئیه تا 8 آگوست 2021 برگزار می شود.

 

مرتبط:

مسابقات آماده سازی برای المپیک زمستانی 2022 در چین
احتمال لغو المپیک توکیو قوت گرفت
آمریکا قصد دارد المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را بایکوت کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک