13:44 27 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 80

دانمارک اولین کشور اروپایی است که استفاده از واکسن کرونای ساخت شرکت انگلیسی-سوئدی آسترازنکا را به طور کامل کنار می گذارد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب  را اداره بهداشت دانمارک اعلام کرده است.

خاطرنشان می شود که مقامات دانمارک بر اساس یافته های علمی به این نتیجه رسیده اند که خطر عوارض جانبی جدی استفاده از واکسن آسترازنکا واقعاً وجود دارد. بنابراین تصمیم گرفته شده  که این واکسن را از کمپین واکسیناسیون برای همه گروه های مردم حذف شود. در عین حال استفاده از واکسن های آمریکایی  فایزر و مدرنا برای واکسیناسیون مردم ادامه خواهد یافت.

11 مارس، دانمارک به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده از واکسن از آسترازنکا را به طور موقت ممنوع کرد. مگنوس هونیکه، وزیر بهداشت این کشور گفت که این تصمیم به دلیل دریافت اطلاعاتی در مورد لخته شدن خون (ترومبوز) در افراد واکسینه شده، اتخاذ کردیده است.

تعدادی از کشورهای اروپایی به دلیل تشخیص ترومبوز در بیماران واکسینه شده ، واکسیناسیون با استفاده از واکسن  آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورده یا تا حدی ممنوع کرده اند. در همین حال  سازندگان واکسن آسترازنکا بر ایمنی آن اصرار دارند. این شرکت اعلام کرد مطالعه دقیق داده های درباره وضع سلامتی بیش از 17 میلیون نفر پس از واکسیناسیون نشان داد که خطر ابتلا به آمبولی ریوی ، ترومبوز رگ های عمقی یا ترومبوسیتوپنی به دلیل استفاده از واکسن آسترازنکا  زیاد نیست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک