جهان
دریافت لینک کوتاه
0 34

کانادا اعلام کرد که ناو "اچ ام سی اس کلگری" به منظور شرکت در عملیات آرتمیس برای مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی راهی آبهای خاورمیانه شده است.

به گزارش اسپوتنیک تارنمای رسمی دولت کانادا (Canada.ca) در بیانیه ای اعلام کرد: ناو "اچ ام سی اس کلگری" به منظور شرکت در عملیات آرتمیس برای مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی راهی آبهای خاورمیانه شده است. اعزام این ناو به منظور کمک نیروهای مسلح کانادا به نیروی ویژه بین المللی موسوم به نیروی ویژه ترکیبی 150 (CTF150) انجام شد.

CTF150  یک گروه بین المللی ویژه مسئول عملیات ضد تروریسم و امنیت دریایی در آبهای خاورمیانه است که ژانویه 2021 تحت رهبری و هدایت کانادا بوده است.

اواخر امسال کشتی اچ ام سی اس گلگری در مسیر بازگشت به کانادا از منطقه اسیا اقیانوسیه عبور  و از بنادر بیشتری بازدید کرد و در عین حال در عملیات های آموزشی، تمرین نظامی و تعامل با ناوهای کشورهای ائتلافی و شریک شرکت خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: همان طوری که در سیاست دفاعی کانادا مشخص شده است منطقه آسیا اقیانوسیه برای امنیت و رفاه کانادا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. کانادا متعهد است شریکی معتمد در این منطقه باشد و به نظم بین المللی براساس مقررات پایبند باشد. عملیات پراجکشن به امنیت و ثبات بیشتر جهان کمک می کند و آمادگی نیروهای مسلح کانادایی برای حمایت از ارزش ها و منافع این کشور در سراسر جهان و در کشورهای دوست و شریک را نشان می دهد.

مرتبط:

واکنش چین به تحریم‌های هماهنگ آمریکا، انگلیس، کانادا و اتحادیه اروپا
استفاده از واکسن آسترازنکا در کانادا متوقف شد
قیمت خانه در ایران گرانتر است یا کانادا و آمریکا +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک