08:35 06 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
1017

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران: قصد داریم پس از بازگشت به برجام، توافق طولانی‌تر با ایران ایجاد کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با "ان‌.‌پی‌.آر" در پاسخ به اینکه دولت آمریکا در صورت بازگشت به برجام در توافق بعدی دنبال چه خواهد بود گفت: "چیزی که دنبال آن خواهیم بود، اول از همه، توافقی طولانی‌تر خواهد بود."

او در ادامه گفت: "با آنکه این توافق برای مدتی پابرجا است و برخی از مفاد آن هم تا ابد ادامه دارند اما بهتر است در اینجا هم مثل همه توافق‌های کنترل تسلیحاتی ببینیم آیا می‌توان به توافقی متعاقب برای طولانی‌تر کردن چارچوب‌های زمانی رسید یا خیر."

مالی در ادامه به برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران پرداخت و آن را مایه نگرانی برای آمریکا توصیف کرد.

رابرت مالی ادامه داد: "همان‌طور که می‌دانید ما نگرانی‌هایی درباره برنامه موشک‌های بالیستیک ایران داریم. ما نگرانی‌هایی درباره فعالیت‌های آنها در منطقه داریم. می‌خواهیم درباره همه این موارد گفت‌وگو کنیم. اما اگر ما بتوانیم مسئله هسته‌ای را کنار بگذاریم و از اینکه ایران چه اقدام جدیدی را اعلان خواهد کرد نگرانی نداشته باشیم در وضعیت بهتری قرار خواهیم داشت."

رابرت مالی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد که رسیدن به توافق با ایران قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ماه ژوئن را ضروری نمی‌داند.

مالی در پاسخ به این سئوال که آیا از نظر او لازم است قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران بر سر برجام توافق حاصل شود گفت: "ضرورتی ندارد."

نماینده دولت آمریکا در امور ایران گفت: "ما با هر کسی که در قدرت باشد مذاکره خواهیم کرد. اگر بتوانیم قبل از انتخابات به تفاهم برسیم، خوب است. اگر هم نتوانیم، با هر کسی که سر کار باشد، این مسیر را ادامه می‌دهیم."

مرتبط:

آیا واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس خریداری خواهد شد؟
گردش مالی تجارت بین روسیه و ایران در ژانویه با 43٪ رشد به 280.5 میلیون دلار رسید
رابرت مالی: به امید اینکه سال جدید ایران و آمریکا را به سوی مسیری برای تعامل سوق دهد + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک