07:53 18 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 56

دانشمندان امریکایی بر این باورند، که تاثیرات واکسن روسی اسپوتنیک وی نسبت به واکسن فایزر برای مقابله با کرونا بیشتر است.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان امریکایی، در نتیجه گیری جدید اعلام کرده اند که واکسن روسی علیه کرونا از نوع افریقایی نسبت به واکسن فایزر موثرتر است.

این درحالیست که چندی پیش گروهی از دانشمندان در ایالات متحده، ادعا کرده بودند که واکسن روسی "اسپوتنیک وی" نسبت به سایر واکسن‌ ها تاثیر کمتری دارد.

منبعی به مرکز گمالیا گفته است: باید خاطر نشان کرد که بررسی هنوز نهایی نشده و (این یک نسخه پیش چاپ است که نسخه نهایی آن ممکن است در نسخه نهایی متفاوت باشد)، علاوه بر این، یکی از سه نویسنده اصلی مقاله به دلیل عضویت در هیئت مشاوره پی فایرز/بیو ان تک، در گزینه های ویروس کرونا، تضاد منافع مشخصی دارد.

به گفته این منبع، اما به هر صورت واکسن "اسپوتنیک وی" موثرترین واکسن از نظر خنثی سازی فعالیت در برابر گونه های مختلف بوده، مقاومت در برابر مشکل ترین گونه افریقایی به طور قابل توجهی بالاتر از "فایزر" بود.

جان نکنگاسونگ رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در افریقا، از وجود گونه جدید ویروس کرونا در نیجریه خبر داد و گفته که این نوع با گونه جدید ویروس کرونا که به تازگی در بریتانیا و افریقای جنوبی تشخیص شده، فرق دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک