19:56 05 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

آنتونی فائوچی ، مدیر انستیتوی ملی بیماری های آلرژی و عفونی ایالات متحده ، به مقامات این کشور توصیه کرد از استفاده واکسن ویروس کرونا ساخت شرکت انگلیسی-سوئدی آسترازنکا امتناع ورزند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، آنتونی فائوچی خاطرنشان کرد  این موضوع هنوز در هاله ای از ابهام است و  گفت: " احساس عمومی اینست که با توجه به قراردادهایمان  با تعدادی از شرکت ها، به اندازه کافی واکسن داریم."

پیش از این گزارش شده بود که اثر بخشی واکسن آسترازنکا، 3درصد کمتر از آنچه قبلا اعلام شده، بوده است. مطالعات نشان داده است که این دارو در 76 درصد موارد از علائم کووید 19 پیشگیری می کند و نه در 79 درصد که قبلا تصور می شد. در عین حال ، اثر بخشی در پیشگیری از موارد شدید ابتلا به بیماری که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد ، هنوز 100 درصد است و اثربخشی استفاده از آسترازنکا در بیماران 65 ساله و مسن تر 85 درصد است.

چندین کشور اروپایی به دلیل تشخیص ترومبوز در بیماران واکسینه شده ، واکسیناسیون با آسترازنکا را تعلیق یا ممنوع کرده اند. در همین حال ، سازندگان این واکسن بر ایمنی آن اصرار دارند. این شرکت اعلام کرده که مطالعه دقیق وضعیت سلامت بیش از 17 میلیون نفر پس از واکسیناسیون ، هیچ داده ای در مورد افزایش خطر ابتلا به امراض آمبولی ریوی ، ترومبوز ورید عمقی یا ترومبوسیتوپنی نشان نداده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک