13:00 21 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

اسامه رابعه، رئیس اداره کانال سوئز اعلام کرد تحقیقات در مورد حادثه مسدود شدن کانال سوئز به دلیل به گل نشست کشتی کانتینربر زمینی Ever Given حداقل یک هفته طول خواهد کشید.

به گزارش اسپوتنیک، اسامه رابعه گفت: "جدول زمانی دقیق را نمی توان ذکر کرد و قطعاً این کار سریع و آسانی نیست. تحقیقات حداقل یک هفته به طول خواهد انجامید."

به گفته وی ، کارشناسان با تجزیه و تحلیل "جعبه سیاه" که تمام مکالمات و تمام اقدامات خدمه و همچنین فیلم ها و اسناد مختلف را ضبط کرده، به تمام شرایط حادثه پی خواهند برد.

تحقیقات درباره این حادثه از روز چهارشنبه آغاز شده است. رابعه گفت که کمیسیون ویژه شامل یک کارشناس حقوق دریایی ، یک عض ومدیریت  کانال ، یک مهندس و یک متخصص در امور پرداخت غرامت است.

کشتی کانتینربر 400 متری Ever Given که هفته گذشته در حال حرکت از چین به سوی هلند بود، در 151 کیلومتری کانال سوئز به گل نشسته، به مدت 6 روز آن را مسدود کرده و مانع تردد در این کانال شد. روز دوشنبه، کشتی به گل نشسته پس از چندین بار تلاش با کمک بیش از 15 یدک کش آزاد و  از ساعت 20 و 30 دقیقه روز دوشنبه به وقت تهران پیمایش در کانال سوئز از سر گرفته شد.

کانال سوئز آب‌راهی در مصر به درازای ۱۹۲ کیلومتر است که دریای مدیترانه را به دریای سرخ پیوند می دهد. کانال سوئز سریع ‌ترین مسیر کشتی ‌رانی بین اروپا و آسیا‌ است. چیزی حدود ۱۲ درصد کل تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام می‌شود. این کانال یکی از منابع اصلی درآمد ارزی کشور مصر است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک