04:36 22 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

رسانه‌های محلی اندونزی از وقوع انفجاری مهیب در یک پالایشگاه نفت در بامداد روز دوشنبه خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های محلی اندونزی به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که صدای یک انفجار مهیب تا شعاع ده‌ها کیلومتر از محل یک پالایشگاه نفت واقع در منطقه «اندرامایو» اندونزی شنیده شد.

گفته می‌شود که این انفجار مهیب در پالایشگاه نفت «بالونگان» متعلق به شرکت ملی نفت و گاز طبیعی اندونزی موسوم به شرکت «پرتامینا» به وقوع پیوسته است.

یک شاهد عینی به یک رسانه محلی گفت: حوالی ساعت ۰۰:۳۰ بامداد (به وقت جاکارتا) یک انفجار قدرتمند به وقوع پیوست. منازل ساکنان این منطقه در اثر موج این انفجار به شدت لرزید و پنجره‌های برخی از این خانه‌ها شکست.

طبق گزارشها، مناطق همجوار این پالایشگاه به سرعت تخلیه شدند. علت این انفجار مهیب هنوز روشن نشده است؛ هرچند که برخی از شاهدان عینی می‌گویند که این انفجار پس از بارش شدید باران و رعد و برق به وقوع پیوست.

یکی از مقامات بلندپایه شرکت پرتامینا به رسانه‌های محلی گفت که جاده منتهی به محل انفجار مسدود شده است. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که در روند عرضه سوخت اختلالی به وجود نیامده و این روند طبق معمول جریان دارد.

گفتنی است که تصاویر ویدئویی مختلفی از لحظه انفجار و آتش سوزی متعاقب آن در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. برخی از عکس‌هایی که به طور آنلاین به اشتراک گذاشته شده، خسارات وارده به برخی خانه‌های مجاور این پالایشگاه را نشان می‌دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک