جهان
دریافت لینک کوتاه
0 314

شبه‌نظامیان مانع از خروج شهروندان از طریق پاسگاه های کنترل در سوریه می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر کارپوف معاون رئیس مرکز روسی آشتی طرف های درگیری در سوریه اعلام کرد شبه‌نظامیان مانع از خروج شهروندان از طریق پاسگاه های کنترل در سوریه می شوند.

وی در ادامه گفت:« بر طبق اطلاعات دریافتی، شبه نظامیان گروهک های غیر قانونی مسلح که تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه هستند، مانع از خروج شهروندان از طریق پاسگاه های کنترل شده و راه را بر رفت و آمد مردم و حرکت وسایل نقلیه بسته و آنها را با کاربرد زور و بازداشت تهدید می کنند.

آنها با ایجاد مانع در جاده ها مانع از حرکت مردم به نقاط کنترل می شوند و میتینگ های صحنه سازی شده طرفداران خود را برگزار می کنند تا مانع از ادامه کار کریدور بشردوستانه شوند.

مرکز روسی آشتی طرف های درگیر از فرماندهی واحد نیروهای مسلح ترکیه که بر بخشی از اراضی در سوریه کنترل خود را برقرار کرده است، خواست تعهدات خود را به انجام رسانده و حرکت آزادانه وسایل نقلیه و جابجایی شهروندان را مطابق با  توافق های به امضا رسیده انجام بدهد».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک