09:26 27 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد کشتی به گل نشسته کانتینربرEver Given که کانال سوئز را مسدود کرده، ممکن است امروز شنبه از گل آزاد و شناور شود ، زیرا تلاش ها برای آزاد سازی این کشتی در عصر جمعه نتایج بسیار خوب و جدی به همراه داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، یکی از منابع وال استریت ژورنال گفت کار نجات کشتی کانتینردار "خوب" پیش می رود. این منبع گفت: "ما می توانیم آن را زودتر از حد انتظار حرکت دهیم."

کشتی کانتینربر Ever Given که متعلق به شرکت ژاپنی Shoei Kisen بوده و توسط شرکت تایوانی Evergreen Marine اداره می شود، 23 مارس در کیلومتر 151 کانال سوئز در مسیر چین به روتردام به گل نشست . طول این کشتی 400 متر ، عرضش59 متر و ظرفیت حمل آن حدود 224 هزار تن است.

در نتیجه این حادثه ، تردد در یکی از شلوغ ترین مسیرهای تجاری دریایی در جهان مسدود شد. حداقل صد کشتی در انتظار نوبت خود هستند.

کانال سوئز که دریاهای مدیترانه و سرخ را به هم متصل می کند 163 کیلومتر طول دارد. 10 تا 12درصد  حمل و نقل دریایی در جهان از طریق آن صورت می گیرد. این کانال روزانه توسط ده ها کشتی استفاده می شود که بدون دور زدن طولانی آفریقا از اروپا به آسیا و برعکس سفر می کنند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک