14:28 03 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

اثر بخشی واکسن کرونای آسترازنکا، کمتر از آنچه که پیش از این اعلام شده بود است.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت آسترازنکا پس از آزمایش این دارو در ایالات متحده، در بیانیه ای اعلام کرد که اثر بخشی واکسن آسترازنکا، سه درصد کمتر از آنچه است که پیش از این اعلام شده بود.

این کمپانی اثربخشی واکسن کرونا خود را در مقابله با گونه دارای علائم کرونا برابر ۷۶ درصد اعلام کرده است. اگرچه در گزارش جدید شاهد کاهش ۳ درصدی کارایی این واکسن هستیم، اما همچنان آسترازنکا ادعا می‌کند که واکسن آن ۱۰۰ درصد در برابر موارد شدید ابتلا به کووید-۱۹ و همچنین بستری شدن در بیمارستان از افراد محافظت می‌کند.

یافته‌های جدید حاکی از آن هستند که واکسن کرونا آسترازنکا در بیماران ۶۵ سال و مسن‌تر، کارایی بیشتری نسبت به تصور قبلی دارد. در گذشته اثربخشی این واکسن در این رده سنی برابر ۸۰ درصد اعلام شده بود اما در گزارش جدید، این رقم به ۸۵ درصد افزایش داشته است.

پیش از این در تاریخ ۲۵ مارس، وزارت بهداشت کانادا در مورد احتمال وجود لخته شدن خون در ساختار داروی آسترازنکا هشدار داد، اگرچه هیچ موردی در این کشور دیده نشده است.

در حال حاضر برخی از کشورهای اروپایی به دلیل تشخیص لخته شدن خون در بیماران واکسینه شده، واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا را تعلیق یا ممنوع کرده اند.

مرتبط:

مرگ داروساز اوکراینی بعد از تزریق واکسن آسترازنکا
ایرلند توصیه به توقف استفاده از واکسن آسترازنکا کرد
توقف واکسیناسیون شهروندان سوئد با واکسن آسترازنکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک