19:34 05 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 115

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان مذاکرات با هایکو ماس همتای آلمانی هشدار داد اگر خط لوله انتقال گاز "نورد استریم 2" تکمیل یا تصویب شود، واشنگتن تحریم های جدیدی را علیه آلمان وضع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بلینکن در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل گفت: "من به او گفتم که ما به نظارت بر کارهای مربوط به تکمیل  ساخت یا صدور گواهینامه برای این خط لوله گاز ادامه خواهیم داد. اگر این اتفاق بیفتد، ما درباره وضع تحریم ها تصمیم گیری خواهیم کرد."

هفته گذشته بلینکن از کمپانی ها شرکت کننده در پروژه "نورد استریم 2" تقاضا کرد کار خود در چارچوب این پروژه را متوقف کنند و تاکید کرد آنها در غیر اینصورت در معرض خطر تحریم قرار خواهند داشت. وزیر امور خارجه آمریکا  در عین حال  اعتراف کرد که واشنگتن در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته  چون پروژه خط لوله انتقال گاز احداث "نورد استریم 2" عملاً اجرا شده است .

برلین ، به نوبه خود اعلام کرده موضع آلمان در مورد پروژه "نورد استریم 2"بدون تغییر باقی مانده است. اشتفن سایبرت سخنگوی دولت آلمان خاطرنشان كرد كه آلمان تحریم های فراسرزمینیآمریکا  را رد می كند.

"نورد استریم 2" ساخت دو شاخه از یک خط لوله گاز را با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از سواحل روسیه به آلمان از طریق دریای بالتیک پیش بینی می کند. این پروژه با مخالفت جدی ایالات متحده روبرو شده که به جای آن برای ارسال گاز مایع خود به اتحادیه اروپا و همچنین اوکراین و تعدادی از کشورهای اروپایی تلاش می کند .

در پایان ماه ژانویه ، احداث فقط  تقریباً 148 کیلومتر از خط لوله گاز  2460 کیلومتری"نورد استریم 2"  باقی مانده بود: 120 کیلومتر در آبهای دانمارک و حدود 28 کیلومتر در آبهای آلمان.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک