12:14 21 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

وزیر بهداشت آفریقای جنوبی زولی مکیزه اعلام نمود که آفریقای جنوبی واکسنهای پیش خریداری شده آسترازنکا را به کشورهای اتحادیه آفریقا می فروشد.

به گزارش اسپوتنیک، زولی مکیزه وزیر بهداشت افریقای جنوبی از اتمام فروش واکسن های خریداری شده آسترازانکا خبر داد، این وزارت خانه پیش از این، این واکسن ها را تهیه نموده بود و سپس تصمیم گرفت که این واکسن ها را به کشورهای دیگر بفروشاند. این وزارتخانه در هفته های اخیر اعلام نمود که همه کشورهای عضو اتحادیه افریقا می توانند این واکسن را تهیه نمایند".

پیش از این معلوم شد که مقامات آفریقای جنوبی تصمیم گرفتند اجرای طرح واکسیناسیون جمعیت کشور خود را با واکسن آسترازنکا را فعلا متوقف کنند، زیرا این مطالعه اثر کم آن را در برابر نژاد آفریقای جنوبی نشان داده است.

پیش از این، نماینده اتحادیه صنفی بهداشت و خدمات آفریقای جنوبی اعلام کرده بود که مقامات آفریقای جنوبی باید یک میلیون دوز واکسن ویروس کرونا را از آسترازنکا به اتحادیه آفریقا بفروشند.

هفته گذشته، آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که در حال بررسی حوادث بیماران واکسینه شده با یک دسته واکسن آسترازنکا در چندین کشور اتحادیه اروپا است و بعداً عوارض ترومبوآمبولی را گزارش کرده اند. تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اتریش، استونی، لیتوانی، لتونی، لوکزامبورگ، دانمارک، بلغارستان، نروژ، ایسلند، اسلوونی، قبرس، ایتالیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا استفاده از واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورده اند.

مرتبط:

کمیسیون اروپا منع صادرات آسترازنکا را رد نکرد
جهانپور: واکسن "آسترازنکا" در ایران در حال بررسی است
از تایید "اسپوتنیک وی" تا تعلیق واکسیناسیون با "آسترازنکا" در کامرون
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک