12:44 02 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

نماینده سازمان جهانی بهداشت در فدراسیون روسیه اعلام کرد که شکست کووید ۱۹ تا پایان سال جاری میلادی امکانپذیر نیست.

به گزارش اسپوتنیک، ملیتا ووجنویچ، نماینده سازمان جهانی بهداشت در فدراسیون روسیه گفت: سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر کاهش چشمگیر جهانی بیماری کووید ۱۹ را مشاهده نمی کند، بلکه مانند اروپا ، شاهد رشد آن هستیم.

ووجنویچ گفت: اگر در حال حاضر به وضعیت فعلی نگاهی بیندازیم، باز هم می بینیم که شاهد کاهش جهانی نیستیم، بلکه همانند اروپا، تعداد موارد روبه افزایش است.

وی ادامه داد: تصمیم برای پایان دادن به وضعیت اضطراری بهداشت عمومی به شرایط بستگی دارد و متأسفانه ما آمار را می بینیم، از اینرو در حال حاضر چنین پیشنهادی در دستور کار نیست.

به گفته نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه، اکنون مهم این است که شیوع بیماری همه گیر لغو شود، بلکه شکست ویروسی که باعث کشته شدن میلیون ها نفر در سراسر جهان شده است بسیار مهم است.

وی گفت: بعید به نظر می رسد که تا پایان سال جاری (میلادی) یک پیروزی کامل حاصل شود، اما کاهش تعداد بستری شدن در بیمارستان ها، مرگ و میر و آمار در اختیار ما است.

ووجنویچ گفت: ما می بینیم كه واكسیناسیون در حال نتیجه دادن است و بر پویایی و انتقال ویروس تأثیر مثبت می گذارد، اما سرعت آن باید تقویت شود و واكسن های مقرون به صرفه برای همه كشورها فراهم شود.

وی تأکید کرد، تا زمانی که همه گیری در همه کشورها از بین نرود همه گیری پایان نخواهد یافت.

مرتبط:

کمبود واکسن در اروپا برای جلوگیری از موج سوم کرونا
خطر ابتلای مجدد به کرونا در افراد مسن بیشتر است
زنی پس از تزریق بیش از حد واکسن کرونا فلج شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک