11:36 15 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 61

آیا واکسن می تواند، کووید -19 را شکست بدهد؟

به گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که اشتباه اصلی در مبارزه با ویروس کرونا، این است که حساب ها فقط روی واکسن بنا شود.

طارق یازارویچ نماینده رسمی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که اقدامات اساسی جهت تأمین تندرستی عمومی، اصلی ترین روش مبارزه با اپیدمی است و باید آن را تشدید بخشید. تمام کشورها باید از هر نوع امکانی و ابزار و وسیله ای از جمله فناوری عالی برای پیروزی بر پاندمی استفاده کنند».

سازمان جهانی بهداشت یکسال پیش، 11 ماه مارس 2020، پاندمی کرونا را اعلام کرد.

شایان ذکر است که سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اظهار داشت که از دیروز تا امروز ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۳۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۱۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۴۷۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران تصریح کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۱۶ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۴۷۱ هزار و ۱۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و ۳۸۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون ۱۱ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۶۵۰ آزمایش تشخیص کرونا در این کشور انجام شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک