07:33 20 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 25

دو مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در جنوب-شرق بریتانیا به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش منتشره از سوی بخش بهداشت عمومی، نوع جدید جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس به ثبت رسیده است.

روز 4 ماه مارس، دو مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در جنوب-شرق بریتانیا به ثبت رسیده است که از سفر به «آنتیگوا» برگشته بودند. افرادی که در تماس با آنها بودند، شناسایی شده اند. موارد دیگر ابتلا به ویروس نوع جدید مشاهده نشده است. افزون بر آن 4 مورد ابتلا به باصطلاح نوع برزیلی  ویروس کرونا به ثبت رسیده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

 این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک