16:39 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 31

روند ایمنی در برابر کرونا از پایان سال 2020 آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «پرنسا لاتینا»، کمتر از یک درصد (78 صدم درصد) از مردم جهان چرخه واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا را تکمیل کرده‌اند.

روند ایمنی در برابر کرونا از پایان سال 2020 آغاز شده و بر اساس گفته رونالدو پرز، مدیر مرکز علوم و فناوری «بیوکوبافارما» تا کنون 284 میلیون دوز واکسن کرونا تولید و استفاده شده است.

در حال حاضر حدود 60 میلیون نفر از مردم جهان در برابر ویروس کرونا به صورت کامل واکسینه شده‌اند و حدود 166 میلیون نفر در 81 کشور جهان دست کم یک دوز واکس کرونا دریافت کرده‌اند که 2.13% از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود. بر اساس گفته پرز، واکسن‌هایی که در حال حاضر تایید و مورد استفاده قرار می‌گیرد بین 70 تا 90 درصد اثر بخشی داشته‌اند.

بر اساس حساب توییتری واکسن اسپوتنیک V روسیه می‌گوید با پیشی گرفتن از واکسن «فایزر»، از لحاظ کسب تأییدیه در کشورهای مختلف در جایگاه دوم قرار گرفته است. در حال حاض ۴۵ کشور جهان استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک V را مورد تایید قرار داده‌اند.واکسن آسترازنکا که مورد تایید ۴۹ کشور جهان قرار گرفته در جایگاه نخست قرار دارد. واکسن‌ فایزر مورد تایید ۴۳ کشور قرار داشته و واکسن مودرنا نیز توسط ۱۹ کشور جهان تایید شده است.

بر اساس آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به حدود 29 میلیون نفر رسیده و قربانیان ویروس کرونا در جهان نیز به حدود 2 میلیون و 580 هزار نفر رسیده است. طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۵۳۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده ۵۲۲ هزار و ۷۵۶ نفر افزایش یافت.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک