05:25 28 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

حامیان اپوزیسیون ارمنستان در مقابل پارلمان این کشور در ایروان تجمع کرده ند که نیکول پاشینیان نخست وزیر بزودی در آنجا سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، تا به حال چندین هزار نفر به آنجا آمده اند.

پلیس نیروهای بیشتری را هم به پارلمان و هم به کاخ  دولت ارمنستان اعزام کرده است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی ، حصار پارلمان با جوشکاری تقویت شده و نارنجک های صوتی را در مقبل این ساختمان ها نصب شده و تک تیراندازان در روی سقف آنها مستقر گردیده اند.

بحران سیاسی در ارمنستان

پس از صحبت پاشینیان در مورد موشک های روسی اسکندر روسی ، اعتراضات در ایروان آغاز شد. اظهار داشته بود که موشک های روسی "اسکندر" تحویل داده شده به ایروان خراب هستند و  این موشک های مورد استفاده نیروهای مسلح ارمنستان در قره باغ منفجر نشده یا فقط 10٪ منفجر شده اند. این ادعا خشم ارتشیان ارمنی  و مخالفان پاشینیان را برانگیخت و آنها گفتند که رئیس کابینه وزیران ارمنستان  در تلاش است تا شکست های خود را توجیه کند.

وزارت دفاع روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود ارمنستان در درگیری در قره باغ از موشک های اسکندر خود استفاده نکرده و این سامانه های موشکی در انبارهای نیروهای مسلح این کشور بوده است.

پس از آن ، یک بحران سیاسی جدید در ارمنستان آغاز شد. به پیشنهاد پاشینیان، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان، تیران خاچاطوریان، معاون اول رئیس ستاد کل را برکنار کرد که به گفته رسانه ها سخنان نخست وزیر در مورد موشک های اسکندر را به سخره گرفته بود .

ارتش نیز به نوبه خود خواستار استعفای خود پاشینیان شد. نخست وزیر این حادثه را تلاش برای کودتا خوانده و قول داد اونیک کاسپاریان، رئیس ستاد کل ارتش را برکنار کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک