04:45 13 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

تخلیه هزاران خانه در انگلیس به دنبال پیدا شدن بمب جنگ جهانی دوم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ایندیپندنت، صدها دانشجوی دانشگاه پس از پیدا شدن بمب‌ نزدیک دانشگاه، خوابگاه‌ های خود را ترک کردند.

این بمب‌ برجای مانده از جنگ جهانی دوم توسط کارگران در یک ساختمان در زمین شخصی در غرب دانشگاه اکستر ساعت ۹:۲۰ صبح روز جمعه به وقت محلی پیدا شده و بلافاصله به پلیس اطلاع داده شد.

گفته می ‌شود که این بمب توسط متخصصان خنثی شده است. به گفته پلیس منطقه ۲۰۰۰ خانه برای خنثی کردن این بمب‌ ۲.۵ متری تخلیه شد.

شان راپر از مقام ‌های پلیس انگلیس گفت: یافتن مواد منفجره از جنگ جهانی دوم غیر معمول نیست، اما این یکی از موارد غیر معمول است و ما تمام اقدام ‌هایی را که لازم داریم انجام می ‌دهیم. ما آگاهیم که این بمب قدمت ده‌ها ساله دارد.

شهر اکستر در جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد. در سال ۱۹۴۲ قسمتهای زیادی از مرکز شهر تخریب و بیش از ۲۵۰ نفر کشته و حدود ۷۰۰ نفر مجروح شدند.

اکتشاف چنین بمب‌ هایی در انگلیس و آلمان به امری عادی تبدیل شده است، از جمله بمبی که چندی قبل نزدیک مرز آلمان و لهستان کشف شد.

در سال ۲۰۱۸ نیز بمبی یک تنی بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم برلین را مجبور به ترک خانه‌ های خود کرد. همچنین بمب‌ های دیگری در سال‌ های گذشته در شهر‌های مختلف آلمان کشف شدند که در برخی موارد چندین نفر به دلیل تلاش برای خنثی‌ سازی آنها کشته شدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک