07:57 06 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 40

در مقاله مزایای واکسن واکسن روسی نسبت به محصولات مشابه بیواِن تک/ پی فایزر و مُدرنا ذکر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه سوئیسی Neue Zurcher Zeitung نوشت: واکسن ویروس کرونا ویروس "اسپوتنیک وی" روسی به یک کالای صادراتی واقعی تبدیل شده است.

نویسنده مقاله اشاره می کند: به طور خاص، این نشریه توجه خود را به تحقیقات اثبات شده و توسعه آن بر اساس پلت فرم آدنوویروس که به خوبی مطالعه شده است، جلب می کند. با توجه به اینکه از حامل های مختلف ویروس در دو دوز واکسن استفاده می شود، اثربخشی آن در مقایسه با واکسن ساختاری مشابه "آسترازنکا" بیشتر است.

علاوه بر این، در این نشریه آمده است که این واکسن با قیمت ۱۰ دلار در هر دوز در دسترس است.

نویسنده مقاله نتیجه گیری می کند که همه این مزایا واکسن روسی را به "محصول صادراتی موفق" تبدیل کرده است.

پیش از این، پورتال یاهو نیوز ژاپن مقاله ای از کازوهیکو فوجی تحلیلگر ژاپنی، درباره مقایسه واکسن های مختلف ویروس کرونا منتشر کرد که در آن نویسنده اثر داروی روسی اسپوتنیک V را تأیید کرده است.

در حال حاضر، اسپوتنیک وی همچنین در روسیه، بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، ایران، جمهوری گینه، تونس، ارمنستان، مکزیک، نیکاراگوئه، بوسنی و هرزگوین، لبنان، میانمار، پاکستان، مغولستان، بحرین، مونته نگرو، سنت وینسنت و گرنادین ها، قزاقستان، ازبکستان، گابن، سن مارینو، غنا، قرقیزستان و گویان ثبت شده است.

واکسن اسپوتنیک وی توسط وزارت بهداشت روسیه در آگوست سال ۲۰۲۰ ثبت شد؛ این واکسن توسط مرکز تحقیقات الکتروشیمی گامالیا ساخته شده است.

این واکسن اولین واکسن در جهان بود که از کووید-۱۹ جلوگیری کرد. اسپوتنیک وی بر روی یک پلت فرم کاملاً مطالعه شده و اثبات شده از ناقلین آدنو ویروسی انسان ساخته شده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک