20:57 28 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در جهان از ۱۵ تا ۲۱ فوریه ۱۱ درصد و تعداد مرگ و میر نسبت به هفته قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس خبرنامه هفتگی اپیدمیولوژیک سازمان بهداشت جهانی، که روز چهارشنبه در ژنو منتشر شد، کاهش میزان بروز برای ششمین هفته متوالی اتفاق می افتد.

سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: تعداد گزارشات موارد جدید عفونت در جهان برای ششمین هفته متوالی در حال کاهش است، که میزان ۱۱٪ کمتر ثبت شده است.

طی هفته گذشته، ۲.۴۵۷.۰۲۶ آلوده و ۶۶.۳۵۹ مرگ ثبت شده است. از ۲۱ فوریه، ۱۱۰.۷۶۳.۸۹۸ عفونت و ۲.۴۵۵.۳۳۱ موارد فوتی بیمار در سراسر جهان وجود داشته است.

کاهش میزان بروز در هفته گذشته به ویژه در قاره های آمریکا با ۱۹ درصد، منطقه اقیانوس آرام غربی با ۹ درصد، اروپا با ۷ درصد و مدیترانه شرقی با ۷ درصد محسوس بود؛ میزان مرگ و میر در این مناطق نیز به ترتیب ۲۳٪، ۶٪، ۱۹٪ و ۳٪ کاهش یافته است.

همچنین در آفریقا ۲۰٪ و جنوب شرقی آسیا ۶٪ کاهش مرگ و میر ثبت شد؛ در قاره آمریکا، بیش از ۱.۰۶ میلیون نفر در هفت روز آلوده شدند و بیش از ۳۴۰۰۰ نفر درگذشتند.

بیش از ۹۳۹ هزار عفونت جدید و بیش از ۲۴ هزار مرگ در اروپا ثبت شده است؛ در مدیترانه شرقی، پزشکان بیش از ۱۸۱ هزار فرد آلوده را شناسایی کردند، بیش از ۲.۴ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

در ایالات متحده، تعداد افراد آلوده در هفته بیش از ۴۸۰ هزار نفر افزایش یافته است. به دنبال آن برزیل بیش از ۳۱۶ هزار مورد جدید، فرانسه بیش از ۱۳۱ هزار مورد، روسیه بیش از ۹۲ هزار مورد، هند بیش از ۸۶ هزار نفر، ایتالیا بیش از ۸۴ هزار مورد، انگلیس بیش از ۷۸ هزار مورد، جمهوری چک بیش از ۶۵ هزار مورد، اندونزی بیش از ۶۰ هزار مورد، ایران نیز با بیش از ۵۵ هزار مورد گزارش داده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک