22:30 22 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 28

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تایید کرد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در جلسه روز دوشنبه در بروکسل موافقت کردند که تحریم هایی را علیه اشخاص روسی در موضوع الکسی ناوالنی گسترش دهند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: "با توجه به وضعیت پیرامون ناوالنی، ما به توافقی درباره اقدامات محدود كننده علیه افرادی كه در دستگیری، مجازات و آزار و اذیت او بودند، رسیدیم."

بورل افزود: برای این منظور ما برای اولین بار در نظر داریم رژیم جدید تحریم را برای نقض حقوق بشر اعمال کنیم. به گفته وی، کار از روز دوشنبه آغاز می شود و یک هفته طول می کشد. بورل گفت: "امیدوارم که بیش از یک هفته طول نکشد."

جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا تقریبا دو هفته پس از سفر بورل از مسکو در 4 تا 6 فوریه برگزار شد. بورل از مجازات احتمالی علیه فدراسیون روسیه بخاطر دستگیری ناوالنی خبر داد. بعدا  پیتر استانو، نماینده رسمی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که روند آماده سازی تحریم های جدید در حال انجام است و این محرمانه است.

پیش از این، وزارت خارجه روسیه به بروکسل در مورد وضع تحریم های جدید علیه روسیه هشدار داده بود و یادآور شد که پاسخ متناسب با آن را در پی خواهد داشت.

مرتبط:

بورل: قتل دانشمند هسته ای باعث توقف فعالیت های هسته ای ایران نخواهد شد
بورل: آمریکا و اروپا باید راهی برای توسعه برجام بیابند
بورل: فشار حداکثری در قبال ایران باید به دیپلماسی حداکثری تبدیل شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک