02:55 25 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزارت خارجه روسیه تأیید کرد که از همه سفارتخانه ها در مسکو برای شرکت در واکسیناسیون علیه کووید دعوت شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته وزارت خارجه روسیه، دعوت نامه ها برای شرکت در واکسیناسیون ویروس کرونا به تمام سفارتخانه های معتبر در مسکو ارسال شده است.

این وزارتخانه خاطرنشان كرد كه از اواسط ماه فوریه ، واكسن روسی برای استفاده در بیش از 25 كشور جهان تائید شده است. وزارت امور خارجه روسیه ابراز اطمینان کرد که کار مداوم برای پیشبرد واکسیناسیون ، وظیفه مشترک جامعه جهانی در شرایط ادامه همه گیری کرونا است. این وزارتخانه تلاش های روسیه را ادای سهم در رفع این بحران جهانی می داند.

" دعوت از دیپلمات ها  برای واکسیناسیون علیه بیماری ویروس کرونا در بسیاری از کشورها صورت می گیرد و این کاملاً قابل درک است. مبارزه موفق با اپیدمی تا آنجا که ممکن است  نیاز به پوشش دادن گسترده همه ساکنان کشور دارد. وزارت امور خارجه روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست چون بیماری که به سرعت در حال گسترش است و تهدیدی برای همه گروه های شهروندان است. دعوت نامه های شرکت در این واکسیناسیون به تمام سفارت ها و نمایندگی های سازمان های بین المللی معتبر در فدراسیون روسیه ارسال شده است.

خاطرنشان می شود که روسیه  با فراهم آوردن فرصت واکسیناسیون ، به تعهدات خود طبق  معاهدات بین المللی مفاد کنوانسیون سال  1961وین درخصوص روابط دیپلماتیک برای تامین امنیت دیپلمات ها عمل می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک