22:18 22 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 72

نخست وزیر استرالیا پس از رسوایی تجاوز به فردی در دفتر وزیر دفاع استرالیا، درباره وزیر تحقیق را آغاز کرد و متعهد شد "فرهنگ نگرش نسبت به زنان در پارلمان را تغییر دهد".

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه نخست وزیر استرالیا، این کشور رسوایی تجاوز را در دفتر وزیر دفاع بررسی می کند.

نخست وزیراسترالیا گفت: "این کار نباید اتفاق می افتاد. من عذرخواهی می کنم و افزود که او دو سال پیش پس از مراجعه قربانی تجاوز به پلیس و تصمیم خود برای برکناری از پارلمان، از این ماجرا مطلع شد .

اتهام تجاوز اخیر، پس از مجموعه‌ای از اتهامات بدرفتاری با زنان در حزب لیبرال استرالیا، فشار بیشتری به کابینهٔ اسکات موریسون آورده است.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا از این خانم که همکارش در پارلمان این کشور به ‌وی تجاوز کرده است، عذرخواهی رسمی خود را اعلام داشت. .

موریسون گفت که علاوه بر تحقیقات پلیس که به طور کامل توسط پارلمان و دولت پشتیبانی خواهد شد، وی تحقیق در مجلس قانونگذاری و همچنین دلیل مواجهه قربانی با بی تفاوتی همکاران را آغاز کرد.

بریتنی هیجنز، ۲۶ ساله و مشاور رسانه‌ای پیشین دولت استرالیا می‌گوید در سال ۲۰۱۹ میلادی، یکی از همکارانش که برای حزب اسکات موریسون یعنی حزب لیبرال کار می‌کرده، در دفتر وزیر دفاع کنونی به او تجاوز کرده است.

خانم هیجنز گفته بود که همان زمان مراتب را به رئیس خود اطلاع داده و با پلیس نیز صحبت کرده؛ اما به‌خاطر نگرانی‌ دربارهٔ آیندهٔ شغلی‌اش از ثبت شکایت رسمی نزد پلیس پرهیز کرده است.

مرتبط:

رسوایی جنسی در سازمان بهداشت جهانی
رسوایی جنسی به جایزه نوبل هم رسید
رسوایی جنسی در سیاست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک