جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

مدیر مركز گامالیا: فناوری برای توسعه سریع واكسن ایجاد كرده ایم كه برای انواع مختلف سویه های ویروس کووید-19 مصونیت ایجاد می كند.

به گزارش اسپوتنیک، الكساندر گینتسبورگ، مدیر مركز گامالیا گفت: "موسسه ما ... یک فناوری را توسعه داده است که این امکان را می دهد خیلی سریع و کارآمد واکسنی ایجاد کنیم که شامل آنتی ژن هایی نه از یک نوع ویروس کرونا ... بلکه از دو، سه، چهار، پنج نوع مختلف آنتی ژنی است."

به گفته وی، توسعه این فناوری در مرحله پیشرفته ای قرار دارد.

روسیه اولین کشوری در جهان بود که در اوت سال 2020 واکسن ویروس کرونا به نام "اسپوتنیک وی" را ثبت کرد. این دارو توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است و از بیش از 50 کشور درخواست خرید دریافت کرده است. نشریه لنست با بررسی نتایج مرحله سوم آزمایش "اسپوتنیک وی" بر روی داوطلبان اعلام کرد که مطالعات اثربخشی واکسن روسی را 91.6 درصد تأیید کرده اند. در همان زمان، طبق گفته محققان مرکز ویروس شناسی گامالیا، این واکسن به طور کامل از موارد شدید کووید-19 جلوگیری می کند.

واکسن "اسپوتنیک وی" در حال حاضر در روسیه، بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، ایران، جمهوری گینه، تونس، ارمنستان، مکزیک، نیکاراگوئه، جمهوری سرپسکا (بوسنی و هرزگوین) و همچنین لبنان و میانمار ثبت شده است.

مرتبط:

واکسن روسی "اسپوتنیک وی" علیه کرونا جزو سه واکسن برتر جهان است
آخرین وضعیت شیوع کرونا در ایران
مذاکرات ایران با چین و هند برای خرید واکسن کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک