09:28 19 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 52

روزنامه آلمانی گزارش داد، که وزیر دفاع آلمان و بازرس کل نیروهای مسلح این کشور خواستار به ‌روز رسانی تمام عیار نیروها و رفع نقاط ضعف در ارتش شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه تسایتونگ، گزارش مشترک آنه ‌گرت کرامپ-کارن ‌باوئر وزیر دفاع آلمان و ابرهارد زورن بازرس کل نیروهای مسلح آلمان، تحت عنوان "تفکرات درباره آینده ارتش" روز سه ‌شنبه به بوندستاگ تحویل داده شد.

در این گزارش به بررسی وضعیت فعلی نیروها و شرایط امنیتی پرداخته شده و پیشنهادهایی برای انجام اصلاحات داده شده است.

این گزارش تایید دارد که نیروهای مسلح آلمان کمبود بودجه دارند، به صورت کافی آموزش ندیده ‌اند و به شکلی یک‌ جانبه روی ماموریت‌ های خارجی متمرکز هستند.

به گفته کرامپ-کارن‌باوئر و زورن، با وجود اینکه نیروهای مسلح آلمان یکی از قطب ‌های زیرساخت و لجستیک ناتو است، این نهاد برای اجرای وظایفش و تضمین امنیت ملی از آمادگی کافی برخوردار نیست.

علاوه بر این، پاندمی کرونا ظاهرا ضعف ‌ها در زمینه "ساختارهای داخلی و فرایندهای مدیریتی" در نیروهای مسلح آلمان را آشکار ساخته است.

بنابراین، این مقام ‌ها اصلاحاتی را در ساختار داخلی و تدارکات را به پارلمان این کشور پیشنهاد داده‌اند. آنها همچنین خواستار تشکیل یک شورای امنیت ملی و یک شورای امنیت فدرال در وزارت دفاع آلمان شدند.

علاوه بر این، تاکید شده است که نیروهای مسلح آلمان به رشد بودجه برنامه‌ ریزی شده نیاز دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک