00:45 24 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 122

ایتالیا "تهدید" کرده است که به دليل روشهاي بروکراتيک اتحاديه اروپا و تاخیر در تامین واکسن، واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه را ثبت می کند.

به گزارش اسپوتنیک، تیم مک نالتی روزنامه نگار در مقاله ای برای روزنامه اکسپرس نوشت، ایتالیا "تهدید" کرده است که واکسن ویروس کرونا با نام اسپوتنیک وی ساخت روسیه را ثبت نهایی می کند.

به نظر وی، تصمیم رم برای استفاده از واکسن روسی "تجزیه اتحادیه اروپا را تهدید می کند". نویسنده مقاله سخنان وزیر بهداشت ایتالیا لاتزیو آلسیو د آماتو را به یاد آورد که "اسپوتنیک وی" می تواند به ابزاری تبدیل شود که باعث تسریع برنامه واکسیناسیون در کشور می شود. وی افزود كه ایتالیا می تواند به سرعت یك واكسن جایگزین، "كاهش زمان در روشهای بوروكراتیك" در اتحادیه اروپا را بدست آورد زیرا اتحادیه اروپا برای اطمینان از تأمین منابع کافی تلاش می كند و به فکر تامین سریع واکسن نیست.

مک نالتی تأکید کرد که اتحادیه اروپا به دلیل مشکلات تأمین دارو از دو شرکت فایزر و آسترازنکا در واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا مشکلاتی را تجربه می کند.

این روزنامه نگار همچنین خاطرنشان کرد که سباستین کورز ، صدراعظم اتریش به تامین واکسن اسپوتنیک وی ابراز علاقه کرده است، زیرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا قادر به سرعت بخشیدن به روند تولید واکسن نیستند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که طرف آلمانی برای استفاده از واکسن روسی استقبال می کند.

در ژانویه ، مرکل اعلام کرد که به روسیه در ثبت اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا کمک کرده است. به گفته وی، آلمان آماده همکاری است، اما برای استفاده از آن در اتحادیه اروپا ، واکسن روسی باید از آژانس دارویی اروپا اجازه بگیرد. در همان عین حال، یکی از اعضای اتحادیه اروپا - مجارستان - به طور مستقل "اسپوتنیک وی" را خریداری می کند.

 

مرتبط:

آغاز واکسیناسیون در ایران با واکسن روسی «اسپوتنیک وی»
مذاکرات نهایی ایران و روسیه برای تولید مشترک واکسن روسی
آمادگی اتریش برای تولید واکسن روسی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک