23:28 23 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 20

پیش از این، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که ظهور انواع جدید ویروس کرونا انتظار می رود، زیرا ویروس ها تمایل دارند مدام تغییر کنند.

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد، جغرافیای انتشار گونه های موجود در آفریقای جنوبی (501Y.V2)، برزیل و ژاپن (P.1) نیز گسترش یافته است.

ویروس آلوده کننده ویروس کرونا (VOC-202012/01) که در ابتدا در انگلیس کشف شد، هفته گذشته در شش کشور دیگر شناسایی شد و مجموع آن را به ۸۶ رساند.

در بولتن هفتگی اپیدمیولوژیک آن اشاره شده است که گونه 501Y.V2 از ۸ فوریه در ۴۴ کشور وجود داشته است، در هفته گذشته در سه کشور دیگر بوده و گونه P.1 طی پنج روز در پنج کشور جدید گسترش یافته است و اکنون در پانزده کشور وجود دارد.

در ماه ژانویه، سازمان بهداشت جهانی گفت که این ویروس های کرونا ویروس جدید انتظار می رود ظهور کنند، زیرا ویروس ها به طور مداوم تغییر می کنند.

کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی، در جلسه خود در ۱۴ ژانویه، از کشورها خواست تحقیقات علمی در مورد توالی ژنومی پاتوژن های جهش یافته بیماری کرونا ویروس را گسترش دهند و همچنین اطلاعات موجود را با سایر کشورها به اشتراک بگذارند.

طبق اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، نوع VOC-202012/01 ویروس کرونا در سپتامبر سال گذشته در انگلیس ظاهر شد.
در آفریقای جنوبی، گونه 501Y.V2 از اوایل ماه اوت وجود دارد و در برزیل و ژاپن، گونه P.1 از دسامبر در حال گردش است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک