04:11 26 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
فضا و نجوم (126)
0 10

ناسا در حال بررسی امکان دستیابی به جای اضافی برای فضانورد آمریکایی در فضاپیمای سرنشین دار سایوز است که بهار امسال به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه ای که روز سه شنبه توسط اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده منتشر شد، آمده است، که ناسا در حال حاضر در نظر دارد یک صندلی اضافی در مأموریت آینده بهار سایوز برای جایگزینی اعضای خدمه [در ایستگاه فضایی بین المللی] برای فضانورد ناسا بدست آورد تا بتواند ظرفیت اضافی فراتر از آنچه توسط مدیریت برنامه ریزی شده است را بدست آورد.

ناسا خاطرنشان کرد که صندلی اضافی در سایوز توانایی پشتیبانی حداقل یک خدمه از ایالات متحده را در ایستگاه فضایی بین المللی در صورت بروز مشکل با هر یک از سفینه های فضایی آمریکا فراهم می کند.

ناسا توضیح داد: صندلی اضافی موجود در سایوز توانایی پشتیبانی حداقل از یک خدمه آمریکایی در ایستگاه فضایی بین المللی را در صورت بروز مشکل با هر یک از فضاپیماهای [ایالات متحده] فراهم می کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که ناسا با "بوئینگ" و "اسپیس ایکس" همکاری می کند تا از حمل و نقل ایمن و مطمئن اعضای خدمه به و از ایستگاه فضایی بین المللی اطمینان حاصل کند.

مدیریت یادآوری کرد که به دلیل محدودیت های عملیاتی، اعضای خدمه باید به ایستگاه پرواز کنند و با همان فضاپیما برگردند.

خدمه حاضر در ایستگاه قرار است به ترتیب در ماه آوریل و مه به سایوز و امریکن کرو دراگون اسپیس ایکس بازگردند. انتظار می رود فضاپیمای اسپیس ایکس طبق برنامه در تاریخ ۲۰ آوریل به فضا پرتاب شود.

همانطور که در بیانیه ذکر شد، در صورت به تعویق افتادن پرتاب، یا نیاز به بازگشت زودهنگام فضاپیمای آمریکایی به زمین، ناسا مشکلی ندارد که یک خدمه آمریکایی در ایستگاه فضایی بین المللی بماند.

در همان زمان، در نوامبر سال گذشته، روس کاسموس گزارش داد که کمیسیون بین بخشی برای انتخاب فضانوردان خدمه اصلی و پشتیبان ۶۵ امین سفر طولانی مدت را که در آوریل ۲۰۲۱ از طریق سایوز ام.اس-۱۸ به ایستگاه فضایی بین المللی می رود، تأیید کرد.

فضاپیمای سرنشین دار از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب می شود، خدمه کاملا روسی خواهد بود. پیش از آن، خدمه ای متشکل از روس ها در سال ۲۰۰۰ به ایستگاه مداری "میر" پرواز کردند.

موضوع:
فضا و نجوم (126)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک