جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
310

خطر واقعی مرگ بر اثر ویروس کرونا به دلیل ابتلا به بیماری زمینه ای دیابت 2، حتی در میان جوانان نیز زیاد است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله چاپ شده در مجله Diabetologia، افراد میانسال مبتلا به دیابت نوع 2 نسبت به افراد دیگر در رده های سنی دیگر، به طور نامتناسبی احتمال مرگ بر اثر ویروس کرونا را دارند. کشف نگران کننده دانشمندان دانشگاه اکستر می تواند پزشکان را مجبور کند که در گروه های اولویت واکسیناسیون کووید 19 تجدید نظر کنند.

در این صورت بیماران جوان مبتلا به دیابت نوع دوم نیز باید زودتر از دیگر گروه ها واکسیناسیون شوند.

اگرچه خطر واقعی خیلی زیاد نیست، اما افراد میانسال مبتلا به دیابت نسبت به افراد هم سن خود که هیچ مشکلی در تحمل گلوکز ندارند، آسیب پذیرتر هستند. بر اساس تحقیقات این پزشکان، یک بیمار 50 ساله مبتلا به دیابت نوع 2 احتمال مرگ در اثر ابتلا با کووید 19 را برابر با یک فرد 66 ساله بدون دیابت دارد. با این حال، این اختلاف با افزایش سن کاهش می یابد: احتمال مرگ در یک فرد 70 ساله مبتلا به دیابت و یک 78 ساله بدون دیابت برابر است.

اگرچه افراد مبتلا به دیابت غیر وابسته به انسولین یک گروه اولویت دار برای واکسیناسیون در انگلیس و آلمان هستند، اما در بسیاری از کشورهای دیگر این اولویت وجود ندارد، اگرچه دیابت نوع 2 گسترده است و بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می دهد، به همین دلیل تزریق واکسن کرونا به این بیماران باید در اولویت قرار بگیرد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

سگها در ایتالیا برای شناسایی بیماران کووید-19 از طریق بو آموزش می بینند
واکسن روسی "اپی واک کرونا" تا به چه مدت شما را در برابر کووید 19 مصون نگه می دارد؟
سازمان بهداشت جهانی: ممکن است وضعیت پاندمی کووید-19 به خاطر جهش بدتر شود
مجوز صدور گذرنامه های ایمنی کووید - 19
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک