21:05 22 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه: وزارت بهداشت مغولستان پس از مطالعه داده های آزمایشات بالینی، واکسن کرونای "اسپوتنیک وی" روسیه را ثبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد: "ثبت واکسن "اسپوتنیک وی" در مغولستان در چارچوب مجوز استفاده اضطراری بدون آزمایشات بالینی اضافی در قلمرو این کشور انجام شده است."

اوایل روز سه شنبه پاکستان نیز استفاده از واکسن "اسپوتنیک وی" را تایید کرد.

روسیه اولین کشوری در جهان بود که در اوت سال 2020 واکسن ویروس کرونا به نام "اسپوتنیک وی" را ثبت کرد. این دارو توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است و از بیش از 50 کشور درخواست خرید دریافت کرده است. نشریه لنست با بررسی نتایج مرحله سوم آزمایش "اسپوتنیک وی" بر روی داوطلبان اعلام کرد که مطالعات اثربخشی واکسن روسی را 91.6 درصد تأیید کرده اند. در همان زمان، طبق گفته محققان مرکز ویروس شناسی گامالیا، این واکسن به طور کامل از موارد شدید کووید-19 جلوگیری می کند.

واکسن "اسپوتنیک وی" در حال حاضر در روسیه، بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، ایران، جمهوری گینه، تونس، ارمنستان، مکزیک، نیکاراگوئه، جمهوری سرپسکا (بوسنی و هرزگوین) و همچنین لبنان و میانمار ثبت شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک